תכנון חופשה משפחתית בחו"ל

אתם רוב היום בעבודה, הילדים בעיקר צמודים למסכים או מבלים עם חברים, וכמעט ולא יוצא לכם לבלות זמן איכות משפחתי – אולי חוץ מאשר בארוחות שישי. אז הגיע הזמן לעשות מעשה, ולצאת לחופשה משפחתית מפנקת ומהנה, אשר תיתן לכם הזדמנות ליהנות מזמן איכות משפחתי, לבלות יחדיו, ולצבור חוויות משותפות – עליהן תוכלו לדבר בארוחות המשפחתיות הבאות. אז אם החלטתם שהמטרה שלכם היא חופשה משפחתית בחו"ל, הדבר הראשון אותו תצטרכו לעשות זה לתכנן את החופשה – לבחור את היעד, להבין באיזה סוג של חופשה אתם מעוניינים, לקבוע תקציב, לבחור מלונות או מקומות לינה אחרים, ולתכנן מה תעשו בכל יום מימי החופשה.

בחירת היעד וסוג החופשה

בשלב הראשון חשוב שתבינו באיזה סוג של חופשה אתם מעוניינים – האם בא לכם חופשת בטן גב, בחופי יוון, בטומי או קפריסין, האם אתם יותר בעניין של חופשה אורבאנית באחת מערי אירופה התוססות ומלאות החיים, או אולי אתם בעניין של לנדוד בין מספר ערים או מדינות. לכל אחת מסוגי החופשות יש את היתרונות שלה, כמו גם את היעדים המתאימים לסוג כזה של חופשה – כמובן, שמומלץ להתייעץ עם כל בני המשפחה, ולוודא שסוג החופשה, כמו גם היעד הנבחר, מקובל על כולם. יש לזכור שבחירת היעד לאותה חופשה משפחתית בחו"ל, מושפעת במידה רבה מגובה התקציב אותו אתם מייעדים לחופשה – כאן חשוב לציין שבאפשרותכם למצוא כיום טיסות לחו"ל במחירים אטרקטיביים, ואם אתם מוכנים ללון במלוניות, בדירות ו/או בבתי הארחה, ולא בהכרח במלונות 5 כוכבים, תוכלו להוזיל משמעותית את עלויות החופשה המשפחתית.

מה תעשו בחופשה?

אחרי שבחרתם את היעד, והחלטתם על סוג החופשה, מגיע הרגע לתכנן את לו"ז החופשה (לאן להגיע, מה לעשות ומה לראות בכל אחד מימי החופשה) – כמובן, שאם החלטתם שהחופשה תתקיים באחד מאותם מלונות "הכול כלול" באחד מאיי יוון, סביר להניח שהכוונה שלכם היא לבלות רוב היום במלון ובחופי הים הפסטורליים – יחד עם זאת, גם איי יוון טומנים בחובם אתרים מעניינים ואטרקציות מגוונות, כך שההמלצה היא לבדוק טרם הנסיעה את האפשרויות. אם בחרתם בחופשה הכוללת טיולים או אפילו השכרת רכב ונדידות בין ערים ומדינות, חשוב להשקיע זמן בתכנון מפורט של ימי החופשה – להזמין מלון בכל יעד בו אתם עתידים לשהות (אלא אם כן אתם מתכננים טיול כוכב, ואז תוכלו לבחור מקום לינה מרכזי אחד), איתור של אטרקציות ואתרים מעניינים המתאימים למשפחות ולילדים, ואפילו חיפוש אחר המלצות על מסעדות טובות, או מרכזי קניות – אם אתם בעניין של שופינג.
תכנון פרטני ומקיף של חופשה משפחתית בחו"ל, אשר יבוצע בשיתוף עם כל בני המשפחה, יהווה חלק בלתי נפרד מחוויית החופשה עצמה, ויעלה משמעותית את הסיכוי ליהנות מחופשה משפחתית מגבשת, חווייתית ומהנה – לשביעות רצונם המלאה של כל בני המשפחה.