להרגיש חו"ל בבית: אווירה בינלאומית באילת

אילת נמצאת ממש אצלנו, אבל במידה מסוימת – הרחק מאיתנו. העיר מציעה חוויה שמזכירה מבחינות רבות חופשות במיקומים אקזוטיים ובינלאומיים. ברחבי העיר ניתן לבקר באטרקציות ובאתרי תיירות ייחודיים לא רק ביחס לשאר המדינה, אלא גם ביחס לעולם כולו. בנוסף, כמובן שהעיר מציעה גם קשת של בתי מלון מפוארים שעומדים בסטנדרטים בינלאומיים. מדובר בעסקת חבילה ייחודית בעלת סממנים ישראליים – וניחוח בינלאומי.

שונית האלמוגים

העולם באילת יפה גם מעל למים, אך בהחלט לא כדאי לפספס את העולם שמסתתר מתחת למים. שונית האלמוגים באילת מציעה הצצה לטבע חי ודומם שלא ניתן למצוא במקומות רבים. זהו אחד מאתרי הצלילה הידועים בעולם, ומבחינה גיאוגרפית זוהי שונית האלמוגים הצפונית ביותר בגלובוס. ישראלים רבים אוהבים לפקוד אתרי צלילה במדינות אקזוטיות ברחבי העולם, אך עשויים לפספס פנינה מיוחדת שממוקמת ממש במדינה שלנו.  

ריף הדולפינים

אטרקציה מיוחדת וחוויה ייחודית של צפייה וצלילה ביחד עם דולפינים וחיות מים נוספות, לרבות תיעוד הצלילה, וכזאת שכדאי לעשות לפחות פעם אחת בחיים. ייחודו של הריף טמון בכך שהוא מאפשר למבקריו להשתתף בסביבת הגידול הטבעית של הדולפינים, וליהנות על הדרך גם מנופים קסומים. יתרה מכך, לא מדובר בגידול בכפייה או בריף מלאכותי, והקשר הבלתי אמצעי בין הדולפינים לבני האדם גורם לדולפינים לרצות במערכת היחסים הזאת, מה שהופך את החוויה לעוד יותר יוצאת דופן.

פארק המצפה התת-ימי

ממש בסמוך לשונית האלמוגים מצוי לו פארק המצפה התת-ימי. המצפה הוא למעשה הראשון מסוגו בעולם. בפארק ניתן ליהנות מאטרקציות נפלאות, לחזות בזנים רבים של דגים וחיות ים, לרבות דגים נדירים, ליהנות ממיצג דיגיטלי תלת מימדי ומסימולטור הדמיה מתקדם, לבקר בעולם הכרישים, לשוט בסירה אל תוך מעמקי הים – ועוד. אין ספק בכך שמדובר בחוויה מעשירה ומהפנטת שמעטות כמוה בעולם, ומהווה דוגמא מצוינת לאפשרויות הייחודיות שמציעה העיר הדרומית בישראל.

מלונות בסטנדרט בינלאומי

המלונות באילת ידועים ברמת האירוח הגבוהה שהם מעניקים, שלא נופלת ממלונות יוקרתיים רבים בעולם. בעיר מלונות רבים ברמת 4 ו-5 כוכבים, והם מציעים רמה גבוהה מאוד של שירות, אירוח, בידור, אוכל ועיצוב, ועל כך יוכלו להעיד התיירים הרבים שפוקדים אותם מכל רחבי העולם. ביניהם כדאי לציין במיוחד את מלונות דן אילת ודן פנורמה אילת.

מסע קניות

לרבים מאיתנו יצא לערוך מסע קניות בחו"ל או לשמוע על חברים ומשפחה שעשו זאת, כשהסיבה לכך היא כמובן המחירים הנמוכים ביחס למחירים הממוצעים בארץ. ישראלים רבים מגיעים למרכזי קניות על מנת לנצל את ההזדמנות ולצאת עם שקיות גדושות בכל-טוב. כך אפשר לצאת עם שקיות מלאות – וארנקים לא ריקים. מלבד האפשרות ליהנות ממגוון דילים לאילת, ניתן ומומלץ לנצל את ההזדמנות ולצאת למסע קניות משתלם בעיר – ממש כמו בחו"ל, וזאת הודות לפטור ממע"מ שממנו נהנית העיר.

ריכוז אדיר של אטרקציות

אתרי תיירות ונופש מעטים בעולם מרכזים כמות כה גדולה של מקומות בילוי, פניני תיירות ואטרקציות כמו שניתן למצוא באילת ובסביבתה – ריף הדולפינים, שונית האלמוגים, אתרי ספורט ימי, המצפה התת-ימי, הפלגות בים, פארק תמנע, הרי אילת, טיולי גמלים, עיר המלכים, חוויית ה-IMAX – ועוד. בנוסף כדאי לציין את מגוון המסעדות, הפאבים, מרכזי הקניות והמועדונים. בגלל שמדובר בשטח קטן יחסית, ניתן להתנייד בקלות מאטרקציה לאטרקציה ולחסוך בזמן יקר.

עוד מתלבטים?

כל הנכתב בשורות הללו מהווה רק חלק מהסיפור הכללי, שכולל עוד פרקים שהיריעה קצרה מלהכיל. בשורה התחתונה, ריכוז האטרקציות, מקומות הבילוי, המסעדות, רמת בתי המלון וההזדמנות לערוך מסע קניות מעולם אחר הופכים את אילת למקום שבו אפשר להרגיש בחו"ל גם כשאנחנו בבית. מחכים לכם שם.