טיול לפריז – צרפת

פריז "עיר האורות" שוכנת על גדותיו של נהר הסיין בחלקה הצפוני של צרפת. פריז היא העיר הגדולה בצרפת ואחד ממוקדי הדת וההשכלה הראשיים ביבשת אירופה. כיום העיר מהווה את מרכז הכלכלה של צרפת והמרכז השני הפיננסי בגודלו באירופה (אחרי לונדון).

אם זהו הטיול הראשון שלכם בפריז וגם אם לא, אלו המקומות שאתם פשוט חייבים לבקר בהם:

  • מגדל אייפל – הסמל הבלתי מעורער של פריז. המגדל מתנשא לגובה של 324 מטר ונבנה בשנת 1889. מגדל אייפל הוא אחד המוקדים המתוירים ביותר בעולם, בכל שנה פוקדים את המגדל כ-6 מיליון תיירים.
  • ארמון ורסאי – מעונם הרשמי של המלכים בהיסטוריה הצרפתית, החל מימי לואי ה-14. הארמון והגנים הסמוכים לו הוא סמל לתקופת המלוכה בצרפת – ביקור חובה למבקרים בפריז. הארמון נמצא ב-25 ק"מ מחוץ לעיר.
  • מוזיאון הלובר – אחד המוזיאונים המפורסמים ביותר בעולם. הוא המוזיאון הגדול ביותר בפריז והוא מכיל יצירות אומנות החשובות ביותר בעולם כמו המונה ליזה של לאונרדו דה וינצ'י והמדונה והילד. הלובר הוא המוזיאון המתוייר ביותר בעולם – למעלה מ-8 מיליון מבקרים בשנה, נמצאות בו יותר מ-35,000 יצירות אומנות המוצגות על פני למעלה מ-60,000 מ"ר.

ביקור במוזיאון יעלה לכם: 15 יורו למבוגר, ילדים עד גיל 18 נכנסים חינם.

  • קתדרלת נוטרדאם – קתדרלה גותית ומקום מושבו של הארכיבישוף של פריז. בנייתה החלה בשנת 1163 תחת שלטונו של לואי ה-7 והסתיימה בשנת 1345.
  • כיכר הבסטיליה – הכיכר הגדולה נסללה על מה שהיה פעם בית הסוהר הגדול של העיר שנחרב בשנת 1789. בכיכר עצמה תמצאו את עמוד יולי המפורסם ואת בית האופרה – בניין מרשים מאוד, מומלץ לקנות כרטיס ולהיכנס על מנת ליהנות מהמבנה המפואר.

בנוסף, אתם חייבים לבקר בשער הניצחון, גני טיולרי, מרכז פומפידו ולא לוותר על שיט בנהר הסיין.

לינה בפריז – כדאי להתמקם ברובע מארה, סן ז'מן דה פרה, הרובע הלטיני, אזור תעלת סן מרטן והאזור שסובב את הלובר. כל האזורים הללו מציעים גישה נוחה לאתרי התיירות הבולטים, תחבורה ציבורית מצוינת והיצע של חנויות ומסעדות טובות.

להמלצות על מלונות בפריז היכנסו לאתר: https://www.francophilesanonymes.com/recommended-hotels-in-paris/

קניות בפריז – בפריז תוכלו למצוא שדרות קניות יוקרתיות \, בתי כלבו, שווקי אוכל ועד.

אזורי הקניות החמים של פריז הם: רחוב ריבולי – רחוב מרכזי בו תמצאו את מירב המותגים המוכרים כמו גם חנויות יוקרה, שדרות שאנז אליזה – רחוב המלא במותגי יוקרה.

בנוסף, שדרות אוסמן, רובע מארה ורחוב סן ז'רמן זה פרה.

שווקים מומלצים בעיר: שוק המזון Mouffetard – כדאי לקנות שם גבינות, יין, פירות וירוקות טריים במחירים סבירים. שוק נוסף שתרצו לבקר בו הוא שוק הפשפשים – אוסף של שווקים הנמצאים במתחם אחד ומציעים מגוון של חפצי יד שנייה, מרהיטים עתיקים עד בגדים וכלים.

 

התגובות סגורות