איך חברות הביטוח מסייעות לפני טיסה לחו"ל?

נוסעים לחו"ל? אל תשכחו לקנות ביטוח נסיעות שמתאים לכם. איך תדעו מה מתאים? בדיוק לשם כך תוכלו להיעזר בחברת או סוכנות ביטוח

רכשתם כרטיס טיסה, אתם מוכנים עם כל הוויזות ויש לכם אפילו הקוד הסודי של כרטיס האשראי ואולי גם ויזה נטענת. מעולה! אבל אתם בטוחים שאתם מוכנים באמת?

לצד חידוש הדרכון, ביטוח נסיעות הוא אחד הדברים שהישראלים שוכחים לעשות או משאירים לרגע האחרון. זאת, למרות שרכישת ביטוח טיסות מחברות ביטוח הוא עניין פשוט והביטוח עצמו – יחסית לכל ההוצאות על הנסיעה, איננו יקר.

 

ביטוח נסיעות חינם

רבים מוותרים על רכישה מסודרת של ביטוח נסיעות, ומסתפקים בהפעלת ביטוח הנסיעות שמספקות בחינם חברות כרטיסי האשראי השונות.

הביטוח הזה יכול בהחלט להספיק למי שנוסעים למספר ימים למקומות מוגדרים ו'מסודרים' והם לא שייכים לקבוצת סיכון כלשהי או שאין בכוונתם לעסוק בספורט אתגרי, למשל.

  • מעבר לנסיעות קצרות וסטנדרטיות, רצוי מאוד להיעזר בחברת ביטוח לרכישת פוליסה וביטוח נסיעות.

 

חברת הביטוח יודעת איפה הסיכונים

חברת הביטוח יודעת אם אתם נוסעים ליעד שדורש התייחסות נקודתית, כמו חיסונים מיוחדים או שאין בו אפשרות לקבל טיפולים רפואיים טובים.

לא מדובר בהכרח במטיילים שנוסעים לטיול אתגרי: גם נסיעה לספארי בר מצווה באפריקה עשויה לדרוש התייחסות מיוחדת מבחינה רפואית או ביטוחית אחרת.

  • לאחר התייעצות עם סוכן ביטוח אמין או ישירות עם חברת הביטוח, תוכלו לנסוע בראש שקט, ולדעת שאתם מכוסים במקרה שבו קורה משהו.

 

חברת הביטוח מכירה מישהו שמכיר מישהו

לא, האמת היא שהיא מכירה בדיוק את ה'מישהו' שצריך להכיר, כלומר את כל מי שיספקו לכם עזרה וסיוע מקומי במידה וחלילה תזדקקו לו.

יש סיבה שבגללה חברות הביטוח מוכרות פוליסות מיוחדות, למי שנוסעים לפעילות אתגרית, למקומות נידחים או שהם בסיכון כלשהו: לא תמיד תדעו לאן לפנות.

  • מעבר לבסיסי, לקבל טיפול רפואי או משטרתי בחו"ל עלול להיות די מסובך, אפילו מבחינת איתור הגורם שיטפל בכם, שלא לדבר על ניירת ובירוקרטיה.
  • בהתייעצות עם חברת הביטוח לפני הנסיעה תוכלו לדעת שבמקרה הצורך יש לכם עם מי לדבר ולאן לפנות ברמה המקומית.

 

מתי אפשר לומר שחובה להתייעץ עם סוכן או חברת ביטוח לפני נסיעה לחו"ל?

  • הבטיחו לעצמכם שאתם לא מבוטחים בחסר – ששום דבר לא חסר.

כל מקרה לגופו, כמובן, ותמיד רצוי לעשות זאת, אבל היעזרו בחברת הביטוח במידה ואתם מבוגרים, אם אתן בהיריון, אם אתם נוסעים ליעד 'אקזוטי' או לפעילות אתגרית ובוודאי אם יש לכם מטען חריג או ציוד יקר במיוחד.

וכדאי תמיד לזכור: במקרה הצורך, חלילה, חברת הביטוח או סוכנות הביטוח הן הכתובת שלכם בארץ.